OK
آرمه فولاد اسیا

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل سقفی پنج گام


ساندویچ پانل های با کاربری سقفی هم جهت دارا بودن مقاومت خمشی بیشتر و هم جهت آب بندی مناسب در محل اتصال به یکدیگر دارای گامهای ذوزنقه ای بوده و کام و زبانه نیز از نوع ذوزنقه ای می باشد که عملکرد به صورت همپوشانی می باشد. پیچهای اتصال دهنده پانل به اسکلت نگهدارنده سازه ای از روی گامهای ذوزنقه ای نصب شده و نمایان می باشد.

ساندویچ پانل سقفی سه گام


ساندویچ پانل های با کاربری سقفی هم جهت دارا بودن مقاومت خمشی بیشتر و هم جهت آب بندی مناسب در محل اتصال به یکدیگر دارای گامهای ذوزنقه ای بوده و کام و زبانه نیز از نوع ذوزنقه ای می باشد که عملکرد به صورت همپوشانی می باشد. پیچهای اتصال دهنده پانل به اسکلت نگهدارنده سازه ای از روی گامهای ذوزنقه ای نصب شده و نمایان می باشد.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی


ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی به گونه ای طراحی شده که  کام و زبانه پانلها از نوع پیچ مخفی بوده و پیچهای اتصال دهنده پانل به اسکلت نگهدارنده سازه ای از محل ایجاد شده روی زبانه نصب شده و کام پانل مجاور پیچ نصب شده روی زبانه را می پوشاند. ورقهای رویه و زیرین پانلها می تواند از نوع گالوانیزه پیش رنگ شده و یا آلومینیوم به صورت طرح دار شادولاین و یا صاف باشند.


ساندویچ پانل دیواری استاندارد


  ساندویچ پانل دیواری استاندارد به گونه ای ساخته شده که کام و زبانه پانلها از نوع استاندارد بوده و پیچهای اتصال دهنده پانل به اسکلت نگهدارنده سازه ای از روی پانل نصب شده و نمایان می باشد ورقهای رویه و زیرین پانلها می تواند از نوع گالوانیزه پیش رنگ شده و یا آلومینیوم به صورت طرح دار شادولاین و یا صاف باشند.ساندویچ پانل سردخانه ای


ساندویچ پانل سردخانه ای دارای حداقل ضخامت 60 میلیمتر بوده و بیشترین کاربرد آنها در ساخت سالنهای سردخانه ای می باشد. این نوع پانلها دارای اتصال کام و زبانه سردخانه ای بوده که در این نوع اتصال بیشترین طول چفت شدگی برای جلوگیری از اتلاف حرارتی ایجاد شده است.


ساندویچ پانل غشایی پنج گام


ساندویچ پانل های سقفی غشایی پنج گام برای سقفهایی که نیاز به سطح نهایی صاف دارند و یا اینکه مقاومت در برابر حالت خوردگی و فرسایشی عوامل جوی مهم می باشد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در ساندویچ پانلهای سقفی غشایی سطح گامدار در قسمت زیرین و سطح صاف که همان ورق غشایی PVC (پی وی سی) می باشد در قسمت رویه قرار گرفته است

ساندویچ پانل سقفی پنج گام با ورق GPR

ساندویچ پانل های سقفی پنج گام با ورق GPR همانند ساندویچ پانل سقفی پنج گام می باشد تنها با این تفاوت که در لایه زیرین پانل از ورقهای GRP ( پلاستیک تقویت شده با الیاف ریز شیشه ای ) استفاده شده است که به علت دارا بودن مقاومت بالا در برابر خوردگی ، مواد شیمیایی و حرارت در محیطهایی که دارای شرایط اسیدی می باشند.

ساندویچ پانل سقفی سه گام با ورق GPR

ساندویچ پانل های سقفی سه گام با ورق GPR همانند ساندویچ پانل سقفی سه گام می باشد تنها با این تفاوت که در لایه زیرین پانل از ورقهای GRP ( پلاستیک تقویت شده با الیاف ریز شیشه ای ) استفاده شده است که به علت دارا بودن مقاومت بالا در برابر خوردگی ، مواد شیمیایی و حرارت در محیطهایی که دارای شرایط اسیدی می باشند.

انواع پروفیل

پروفیل

خط الراس سه گام

پروفیل

خط الراس پنج گام

پروفیل

آویز سقفی

پروفیل

پی وی سی سه گوشه

پروفیل

پی وی سی کنج

ساندویچ پانل، اتاق تمیز ، قیمت ساندویچ پانل

آرمه فولاد بزرگترین مرکز فروش ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پلی اورتان سقفی، ساندویچ پانل دیواری،ساندویچ پانل قفلدار، ساندویچ پانل سردخانه ای، کلین روم (اتاقهای تمیز) خدمات شرکت آرمه فولاد میباشد. با دانسیته 40 کیلوگرم بـر متر مکعب، مشاوره و طراحی انواع سازه های صنعتی با ساندویچ پانل با حداقل مصرف انرژی و مشاوره در امر طراحی سالنهای نگهداری مرغ با سبکترین مصالح و حداقل مصرف انرژی با کمترین زمان اجرا، ساخت انواع کانکس و سردخانه های پرتابل زیر صفر و بالای صفر، مهمترین فعالیتهای شرکت آرمه فولاد آسیا به شمار می روند.

ساندویچ پانل چیست؟


ساندویچ پانل به مصالحی گفته می شود که با در اختیار گرفتن علم روز در زمینه پیشرفت روزافزون ساختمان سازی و ساخت سازه ها و بناهای پیش ساخته ، کانکس ، سوله ، انبارها ، بیمارستان های صحرایی و امداد و نجات و ….کمک شایانی کرده است .
ساندویچ پانل که در مواردی به آن ساندویچ پنل هم گفته می شود به ساختاری سبک و محکم می گویند که از دو لایه کامپوزیت آلومینیمی تشکیل شده که بین آن یک لایه عایق بسیار سبک قرار دارد.
علت نام گذاری این ساختار به ساندویچ پانل شباهت فیزیکی آن یه یک ساندویچ است.
دو لایه کامپوزیت آلومینیم به عنوان نان و یک لایه عایق به عنوان مواد خوراکی!
ساندویچ پانل به دو دسته ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تقسیم می شود که عمدتا مواد تشکیل دهنده لایه های عایق آن از پشم شیشه،پشم سنگ، پلی اورتان و پلی استایرن تولید می‌شوند.

کاربرد ساندویچ پانل:


ساندویچ پانل ها در عرصه های مختلف و متنوعی کاربرد دارند . از مهمترین کاربردهای ساندویچ پانل ها در ساخت و ساز و ساختمان سازی است و به دلیل ویژگی های ساندویچ پانل ها ، از مصالح و ابزار بسیار مهمی محسوب می شوند . کاربرد دیگر پنل ساندویچی در صنایع مختلف و صنعت می باشد که امروزه جایگاه گسترده ای در این میان دارد . در صنایع تولیدی ، کشاورزی ، مرغداری ، نظامی ، شیمیایی ، مراکز صنعتی ، پلیسی ، امداد و نجات ، هوافضا و هسته ای کاربرد دارند . به عنوان مثال می توان به مراکز نظامی صحرایی ، ساخت خانه های پیش ساخته ، کانکس ها ، سوله ها ، سالن های ورزشی ، استخرهای سرپوشیده ، کف و سقف سازه ها ، واحدهای مسکونی ، آموزشی ، درمانی و پزشکی ، دفاتر کارگاهی و تجاری ، میادین میوه و تره بار ، مکانهای تفریحی و سیاحتی و اورژانسی و بیمارستانی ( صحرایی ) مراکز امداد و نجات جاده ای ، اسکان موقت ، کانتینرها ، انواع کانکس های یخچال دار و سیار ، کمپ ها ، انواع انبارها ، صنعتی و نظامی ، سالن های تولیدی ، سردخانه های صنعتی و نیمه صنعتی ، ساختمان های اداری ، صنعتی ، تجاری ، پزشکی ، لوازم بهداشتی ، داروخانه ها و …

دلیل انتخاب ساندویچ پانل:

• عایق بسیار قوی انرژی
• سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح
• قیمت تمام شده بسیار پاییین نسبت به مصالح سنتی
• قابل شستشو بودن
• نصب و اجرای آسان و سریع
• رنگ‌بندی‌های متنوع
• عایق صوتی مناسب
• مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
• افزایش عمر مفید سازه
• قابلیت انعطاف‌پذیری زیاد جهت استفاده در طرح‌های خاص
• مقاومت بالا در برابر حلالها و عدم خورندگی در محیط‌های بازی و اسیدی

نصب ساندویچ پانل:

از آنجایی که برای سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پانل مواردی مانند عایق حرارتی و صوتی، مقاومت در برابر رطوبت، ضد احتراق و حفظ زیبایی از اهمیت بالایی برخوردارند، باید نکات زیر در نصب  ساندویچ پانل مورد توجه قرار گیرد: – اتصال ساندویچ پانل به ساختمان و تمامی نقاط اتصال ساندویچ پانل‌ها به یکدیگر در گوشه‌ها توسط فلاشینگ با ضخامت ۱ تا ۲ میلیمتر صورت پذیرد. – درزبندی پانل‌ها توسط چسب پلی یورتان انجام گیرد. – جهت کاهش پرت پانل‌ها به محل قرار گیری پانل‌ها، فاصله بین ستون‌ها، ارتفاع پانل‌ها و … توجه شود. – جهت نصب ساندویچ پانل‌ها از پیچ واشر دار مخصوص استفاده گردد. همچنین به گام و ارتفاع پیچ‌ها هم توجه شود.

قیمت ساندویچ پانل:

قیمت ساندویچ پانل به موارد زیادی از جمله قطر آن ، کیفیت لایه های عایق و قطر ساختار آلومینیمی ساندویچ پانل ها بستگی دارد.
روش‌های کاهش قیمت ساندویچ پانل:
برای پایین آوردن قیمت ساندویچ پانل روش‌های متعددی وجود دارد: – به جای اینکه در هر دو طرف پانل از ورق فلزی استفاده گردد، تنها در یک طرف ورق فلزی به کار رود. – پایین آوردن ضخامت ورق فلزی از ۵/۰ میلیمتر به ۴/۰ میلیمتر. – کاهش گام‌های به کار رفته در پانل.
لطفا برای دریافت لیست کامل قیمت ساندویچ پانل با گروه آرمه فولاد که بزرگترین مرکز فروش
ساندویچ پانل ها
میباشد تماس حاصل فرمایید.

اتاق تمیز یا کلین روم چیست؟ (clean room)

اتاق تمیز (کلین روم) اصولاً به محیطی است که جهت تولید و یا تحقیقات علمی و صنعتی در آن فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد و در این محیط مقدار آلایندههای زیست محیطی بسیار پایین تر از حد معمول فضای یک محیط بسته می‌باشد. آلاینده‌های معمول عبارتند از: گرد و غبار، میکروبهای معلق در فضا و بخار مایعات محیطی. بطور دقیق تر اتاق تمیز (clean room) محیطی با آلایش کنترل شده ذرات معلق در فضاست که در هر متر مکعب آن تعداد معینی ذره موجود است. بطور مثال در ساختار تعریف شده در ISO ۹ برای اتاق‌های تمیز (کلین روم) تعداد کمتر از ۳۵ میلیون ذره در هر متر مکعب تشریح شده‌است. اتاق تمیز (clean room) می‌تواند فضای بسیار بزرگی باشد بطوریکه گاهی اوقات تمامی یک کارخانه با هزاران متر مربع مساحت می‌تواند در سولههایی با فضای تعریف شدهٔ
اتاق تمیز
(کلین روم) و زمین‌های پوشیده شده با کف پوش مخصوص اینگونه اتاقها ساخته شده باشد.  

بیشتر بدانیم teknopanel.ir teknopanel.com.tr armefa.com